Jak funkcjonuje branża medyczna?

Czy zastanawiali się kiedyś Państwo, dlaczego w Polsce nie można pójść do dentysty na podstawie podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego? Pewnie nie, ale jest to podstęp lekarzy. Wszystko po to, by wiedli oni dostane życie. Lekarze kombinują jak mogą. Podstawowym zabiegiem jest nie wypuszczanie na rynek zbyt dużej ilości stomatologów, bo cała branża padnie a stawki obniżą się. A tego przecież nikt nie chce. Dobry stomatolog to taki, który nie obniża cen. Tak, więc ograniczono, dość znacznie, ilość ludzi przyjmowanych na studia. Dostanie się na studia medyczne o specjalności stomatologicznej jest wręcz nie możliwe. Nawet dzieci lekarzy mają z tym zagadnieniem straszny problem.

Jak więc widać na powyższym przykładzie branża medyczna i stomatologiczna to zamknięte środowiska ludzi? Niestety ją oni tak silne poparcie w naszym rządzie, że nikt nie ma odwagi tego zmienić. A wystarczyłoby tylko lekko zmienić prawo, dobudować uczelnie, lub po prostu kazać starym uczelniom kształcić większe ilości ludzi. Tak to już jest, że gdy nie ma bzy dużej konkurencji to ceny windowane są możliwie najbardziej w górę. Skoro sytuacja jest beznadziejna i nic nie rokuje na jej poprawę, to pozostaje nam przystosować się do istniejących warunków. Gdy będzie na bolał ząb, wtedy staniemy przed dużym dylematem. Pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić to udać się do dentysty opłacanego przez NFZ, czyli tzw. Refundacja. Ale w takim przypadku będziemy zmuszeni poczekać. Państwo na nas oszczędza i ustala duże limity na usługi medyczne, swoją drogą szkoda, że my nie możemy zaprzestać płacenia podatków. [podobne: hascoderm opinie, aphtin cena, gumtree oddam za darmo poznań ]

Drugą opcją, jest pójście na prywatną wizytę. Niestety większość naszego społeczeństwa musi się na to zdecydować, gdyż czekanie pół roku na wizytę, z bolącym zębem jest trudne do wykonania. Niestety nie jest to tania kwestia, cena zwykłego leczenia ubytku w średnim mieście to 150zł. Jest to irytujące gdyż na służbę zdrowia miesięcznie każdy z nas płaci dużo więcej. A co w przypadku, gdy stanie się nam coś poważniejszego? Trzeba wreszcie zrobić pomadek ze stomatologami.

Powiązane tematy z artykułem: aphtin cena gumtree oddam za darmo poznań hascoderm opinie